УСПП: 5% податку з активів фізосіб - це не про амністію капіталів, а додатковий фіскальний тиск на кожного українця

УСПП: 5% податку з активів фізосіб - це не про амністію капіталів, а додатковий фіскальний тиск на кожного українця

28 квітня 2021

Законопроект  №5153 про податкову амністію містить чимало спірних моментів, ще більше їх у коментарях голови  фінансового комітету Ради Д.Гетьманцева. Згідно із проектом закону, прийнятому у першому читанні, українцям запропонують  віднести в банк усю готівку, яку вони накопичили, і заплатити з неї 5% податку. Норма начебто добровільна. Але ті громадяни, котрі нею не скористаються, в подальшому при здійсненні дороговартісних покупок - житла, наприклад - будуть змушені доводити легальність власних готівкових та ін. коштів. Це створить додаткові бар'єри для здійснення економічних операцій та благодатне поле для корупції.

На цьому наголосив президент УСПП Анатолій Кінах, коментуючи запитання журналістів про вищезгадану депутатську ініціативу. 

“Подібні законопроекти протирічать своїй меті, вони не будуть зменшувати тіньову економіку, а є насправді спробою вирішити фінансові проблеми держави за кошти пересічних громадян. Це тільки поглибить кризові явища в економіці”, - вважає президент УСПП. 

Те, що зараз пропонують народні обранці, не є повноцінною амністією капіталів. Адже, згідно заяви Д.Гетьманцева, на чиновників не поширюватиметься. Буцімто - щоб не дати останнім легалізувати те, що було отримане незаконним способом чи з порушеннями. 

“Втім, це вдарить по українцях, яких хочуть примусити ще раз сплатити податки", - зазначив Анатолій Кінах. 

На його думку,  подібні ініціативи лише руйнуватимуть довіру громадян до держави та не вплинуть на “тінь”. За офіційною статистикою, така становить 33% від всього ВВП країни.

“Тіньова економіка - це не завжди корупціонери. Зараз дуже багато чесного бізнесу змушені працювати в сірих схемах, бо за того фіскального тиску, перевірок та відсутності правової захищеності , спроба працювати прозоро часто призводить до банкрутства. Щоб зберегти штат, робочі місця, чимало підприємців виплачує “сірі” зарплати. Ми маємо 1,8 млн. безробітних в країні та 5-7 млн. трудових мігрантів, що виїхали за кордон. Потрібно створювати стимули для самозайнятих і бізнесу, для розвитку національного ринку праці. Спроба вигадати черговий прихований податок, утруднивши цим життя людям, неприпустима”, - підсумував президент УСПП.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ