ООРУ, УСПП та Асоціація українсько-китайського співробітництва підписали меморандум про співробітництво

ООРУ, УСПП та Асоціація українсько-китайського співробітництва підписали меморандум про співробітництво

11 червня 2021

Партнери докладатимуть спільних зусиль щодо поглиблення економічної співпраці між бізнесом обох країн.

Документ підписали голова ООРУ, президент УСПП Анатолій Кінах та президент Асоціації Віталій Олійник.

Лідер ділової спільноти України відмітив, що Китай, попри пандемію, зберіг показники економічного зростання – плюс 2% за попередній рік. ВВП Китаю за перший квартал 2021 року зріс на рекордні 18,3%.

«Це потужна глобальна економіка, співпраця з якою може бути вигідна вітчизняним виробникам, особливо щодо постачання продукції з доданою вартістю. Очевидно, що КНР багато в чому зацікавлена в нашому АПК, втім, ми також хочемо співпрацювати в напрямі виробництва високотехнологічних товарів, модернізації інфраструктури та ін.», - зазначив А.Кінах.

Голова ООРУ, президент УСПП повідомив партнерів, що напередодні діловий союз підписав меморандум про співпрацю із Китайською асоціацією малих і середніх підприємств. На зустрічі також були присутні представники Альянсу інвестування за кордон Китайської інвестиційної асоціації, Міністерства промисловості КНР, урядів міст Таншань, Цицихар, сфер металургії та транспортного машинобудування. Сторони досягли згоди працювати в напрямках реалізації спільних проєктів з обов’язковою умовою локалізації виробництва в Україні. А саме: модернізація інфраструктури і промисловості (транспортне машинобудування, авіабудування, хімічна галузь, переробна промисловість та ін.).

«Ми можемо координувати нашу співпрацю з Асоціаціями. Тим паче, що китайські колеги розповіли: як тільки кордони будуть відкриті, більше 1,5 тис. підприємців КНР хочуть відвідати Україну, виробничі майданчики, поспілкуватися із бізнесом та місцевими органами влади. Інтерес є, але ми повинні зробити все, щоб це дало створення робочих місць і модернізацію заводів тут, в Україні», - підкреслив Анатолій Кінах.

У свою чергу, Віталій Олійник запропонував розглянути ініціативу створення в Україні Комітету громадських організацій, що послідовно б опікувались українсько-китайським економічним співробітництвом.

Комітет не повинен дублювати функції двосторонньої ділової ради, натомість сформувати ефективний механізм координації ділових контактів та проєктів.

Окремо президент УСПП зупинився на участі України в транснаціональному логістичному проєкті «Один пояс – один шлях». На думку лідера ділової спільноти, проєкт цікавий Україні з точки зору реалізації її транзитного потенціалу, а також задля оновлення залізничної інфраструктури.

Незабаром меморандум буде доповнений планом спільних заходів на 2021 рік. Серед першочергових може бути організація зустрічі із послом КНР в Україні, проведення секторальних онлайн-конференцій, перемовини із партнерськими організаціями тощо.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ