Україна втрачає мільярди доларів інвестицій через неефективне урядування

Україна втрачає мільярди доларів інвестицій через неефективне урядування

14 червня 2021

Україна не використала понад 7 млрд дол. інвестицій від Світового банку, ЄБРР та інших міжнародних донорів. Такі дані оприлюднив міністр економіки Олексій Любченко.

На думку ООРУ та УСПП, це свідчить про низький рівень поінформованості уряду та місцевих адміністрацій про можливості, які дає використання грантових коштів ЄС та інших західних партнерів в реалізації соціальноорієнтованих проєктів, розвитку підприємництва, самозайнятості тощо.

«Для підприємницької спільноти України актуальні інвестиції в реальний сектор економіки, а також створення нових інструментів фінансування інвестицій, підтримка малого і середнього бізнесу», - наголосив голова ООРУ, президент УСПП Анатолій Кінах.

Лідер ділової спільноти нагадав, що за 2020 рік в економіку України було залучено на 28,2% менше капітальних інвестицій - 419,84 млрд грн. А відтік прямих чистих інвестицій був найбільшим за останніх 10 років.

ООРУ та УСПП своїми силами пропагують використання територіальними  громадами чи промисловцями грантових коштів ЄС та інших міжнародних донорів. За останні кілька років союз разом із урядом Литви реалізував проєкти «Передача передових технологій охорони довкілля регіонам України», «Розвиток міжнародного торгового потенціалу малих і середніх підприємств України», «Зміцнення партнерства з бізнесом в здійсненні цілей Організації Об'єднаних Націй зі сталого розвитку».

На завершальному етапі нині  проєкт  оснащення школи №2 у м. Авдіївка, (Донецька область, Україна), освітнім і спортивним обладнанням. Тут УСПП виступає партнером Центрального агентства управління проєктами (Литва).

«Загалом це важливо для всіх регіонів України, особливо для Луганської і Донецької областей, прифронтових територій, що постраждали від воєнних дій, мають зруйновану інфраструктуру. Стратегія економічного розвитку Донецької та Луганської областей на період до 2030 року повинна передбачати якнайширше залучення грантових коштів, спільну роботу в рамках державно-приватного партнерства. На це підуть колосальні суми, профінансувати які один держбюджет не зможе. Ми озвучили таку позицію в рамках обговорення проєкту Стратегії, дотримуємося її і зараз», - зазначив Анатолій Кінах.

Також промисловість, що показує перманентне падіння, має  критичний стан у деяких секторах через брак замовлень та вільних коштів на модернізацію виробництва, потребує залучення інвестицій і грантів.

Чимало шуму наробила ініціатива народних обранців підвищити екоподаток та посилити перевірки промислових підприємств. Відповідний законопроєкт знаходиться в парламенті.

Декарбонізація української промисловості тільки в 2021-2030 роках коштуватиме 37 млрд євро. Де брати такі кошти – невідомо, підприємства не зможуть прискореними темпами генерувати додаткові фінанси на екологічну трансформацію. Тому держава має надати перехідні періоди, покращувати інвестиційний клімат та прийняти зрештою Стратегію промислового розвитку.

«Тут уряд повинен максимально проконтролювати цей процес, моніторити фінансові інструменти підтримки, які надає ЄБРР, ЄС, Світовий банк та ін. з тим, щоб полегшити цей процес переходу нашої промисловості на європейські стандарти», - вважає лідер ділової спільноти.

УСПП вже має відповідні аналітичні напрацювання, контакти з литовськими, польськими та ін. партнерами з ЄС. Відтак, пропонує уряду і парламенту спільно підсилити цю роботу та сприяти кращому залученню інвестицій і грантів в Україну.

Конкретні кроки виписані в документі, прийнятому ООРУ, УСПП разом з Антикризовою радою громадських організацій – “Платформі економічного патріотизму: невідкладні заходи 2021».


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ