Промисловці, роботодавці пропонують владі план економічного відновлення

Промисловці, роботодавці пропонують владі план економічного відновлення

16 липня 2021

Україна під час пандемії коронавірусу не ввела системних антикризових заходів на підтримку бізнесу, через що значно збільшилося безробіття (1,8 млн.) та  погіршилося становище малого і середнього підприємництва. З березня 2020 по березень 2021 в Україні закрилося 215,3 тис фізосіб-підприємців (ФОП). Вперше за останні роки величезні борги показали майже всі монополісти - Нафтогаз, Укренерго, Укрзалізниця тощо. 

Ще більш ослаблює економічне відновлення той факт, що уряд досі не має плану дій в цій царині. Програма діяльності Кабміну існує у форматі робочої чернетки, відсутні промислова стратегія, стратегія розвитку національного ринку праці, масштабні програми кредитування бізнесу. 

Про суперечливі орієнтири формування бюджету на 2022 рік бізнес може здогадуватися по урядовому законопроєкту  №5600, що  передбачає нарощування фіскального тиску на бізнес, збільшує податкове та адміністративне навантаження та не пропонує жодних компенсаторів для розвитку вітчизняного виробництва. 

Бюджетна декларація на 2022-2024 роки передбачає зростання податкових надходжень на рівні майже 10% щорічно. За відсутності програм економічного розвитку, поліпшення інвестиційного клімату тощо  ці плани є нереалістичними та шкідливими для ділового середовища.

Законопроєкт №5600 - не єдиний неоднозначний документ, пропонований владою. Так, в останній пленарний тиждень перед канікулами Верховна Рада прийняла законопроєкт №3822 про трансформацію Укроборонпрому. Проголосовані норми містять всі ризики прихованої приватизації підприємств української оборонки. На даному етапі потрібна тісна співпраця уряду, структурованих бізнес-об'єднань та фахівців щодо їх доопрацювання вже на рівні підзаконних актів та усунення відповідної загрози розвалювання стратегічно важливих підприємств. 

В рамках публічної боротьби із контрабандою, парламент може прийняти законопроєкт №5420. Ініціатива кримінальної відповідальності за навіть ненавмисні помилки в митних деклараціях -  додатковий інструмент тиску на бізнес та благодатне поле для корупції.

Водночас вже два роки поспіль без зрушень залишається процес законодавчого врегулювання локалізації в інтересах  підприємств вітчизняного машинобудування.

Ділова спільнота закликала уряд, парламент та Офіс президента зібратися за круглим столом із промисловцями і підприємцями. Планується обговорити конкретні пропозицій для відновлення економічного зростання, вирішення кризових проблем бюджетоутворюючих галузей, малого бізнесу, нарощування експорту. 

«Також у фокусі нашої спільної уваги будуть питання, що впливають на суспільно-політичну стабільність: ціни і тарифи, що, на жаль, нині в рази випереджають реальну платоспроможність населення, збереження трудового потенціалу України (трудова міграція вже на рівні 7-9 млн.) , демографічна криза (на 100 смертей тільки 48 новонароджених) тощо. Це той порядок денний, який має бути зараз і в сесійній залі, і в урядових кабінетах, і в Офісі президента”, - наголосив голова ООРУ, президент УСПП Анатолій Кінах.

27 липня відбудеться спільне засідання Антикризової ради громадських організацій та УСПП «Підсумки першого півріччя 2021 року: можливості та ризики для відновлення економіки».

Впродовж січня-червня 2021 року ООРУ, УСПП провів цілу низку експертних обговорень, круглих столів, форумів, а також уклав меморандуми про співробітництво з Укрзалізницею, Укроборонпромом, Національною академією педагогічних наук, Національною академією аграрних наук тощо.

Напрацьовані в такому форматі пропозиції, а також вже наявні двосторонні робочі плани з партнерами - стануть основою порядку денного, який промисловці запропонують владі за результатами засідання. 


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ