Країні потрібна стратегія промислового розвитку

Країні потрібна стратегія промислового розвитку

20 липня 2021

Відзначаючи професійні свята, серед них нещодавній День металурга, влада і ділова спільнота мають замислитися про процеси деіндустріалізації, що тривають в країні. Щороку збільшується сировинна складова  ВВП, 70% українського експорту складає продукція гірничо-металургійного комплексу, АПК тощо. Все меншою  стає частка технологічного, наукоємного  продукту. Про це в ефірі одного з національних телеканалів говорив, голова ООРУ президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах.

«Загроза деіндустріалізації є стратегічною, бо  економіка, перетворюючись в сировинну, позбавляє країну перспектив  прогресу. Саме вона стає причиною  втрати робочих місць, посилення трудової міграції, демографічної кризи, низьких зарплат, рівня життя і поширення бідності. Лише стратегія на промисловий розвиток, виробництво товарів з високою доданою вартістю, пріоритети таких сфер, як авіа-, суднобудування, ракетно-космічна галузь, транспортне, енергетичне машинобудування можуть забезпечити як збереження людського потенціалу, так і гідне місце України  в світі», – наголосив президент УСПП.

На його думку,   основною проблемою залишається відсутність стратегії економічного та промислового розвитку, несистемність дій влади в цій площині. Комплексність та виважений підхід, вміння працювати  на перспективу   підмінюються ситуативними рішеннями, не забезпеченими ресурсами у державному бюджеті.

Саме тому накопичуються  проблеми в індустрії (машинобудування у  першому кварталі 2021 року знизилось  на 8,1%), агропромисловому  комплексі, де обсяг імпорту тваринницької продукції    зріс вдвічі, молочної –  в 1,7 рази. Це свідчення  системної економічної кризи, відсутності  скоординованих дії уряду, Верховної ради та ділової спільноти,  експортерів.

Хаотичною, такою, що не сприяє економічному зростанню,  є діяльність влади у сфері  доступу реального сектору економіки до кредитних ресурсів. Економіка  відчуває фінансовий голод. Облікова ставка НБУ на початку 2021 року збільшувалася вже двічі: з 6 до 7,5%, за  підсумками  минулого року загальний обсяг банківських кредитів в економіку зменшився на 23,5млрд грн. Саме тому УСПП, АРГО  пропонують  підготувати Програму спільних дій Уряду та НБУ із забезпечення доступу вітчизняних виробників до ресурсів.

Є неприпустимим подальше посилення фіскального тиску на бізнес. Підприємці стурбовані інформацією про зміни в оподаткуванні малого бізнесу (4 групи), подекуди підвищення рентних ставок та явне зростання тарифів на енергоресурси для промислових і побутових споживачів. Не можна зволікати з  ухваленням закону про локалізацію виробництва.

Напередодні Антикризова рада громадських організацій, УСПП розробили комплексний документ «Платформа економічного патріотизму: невідкладні заходи 2021». Він  містить конкретні пропозиції, спрямовані на відновлення економічного розвитку країни. Основою стали експертні висновки  представників  реального сектору економіки з УСПП, АРГО,  науковців,  громадських активістів,  а також меморандуми про співробітництво з низкою державних інституцій та академічних установ (АТ «Українська залізниця», Державний концерн «Укроборонпром», Національна академія педагогічних наук, Національна академія аграрних наук тощо).


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ