Як трансформувати вугледобувні міста країни

Як трансформувати вугледобувні міста країни

21 липня 2021

Програма «Хакатон вугледобувних міст.  Видобувай нові ідеї!» (хакатонами називають спеціальні форуми ІТ) передбачає розробку рішень для ревіталізації вугільних шахт із залученням іноземних та українських експертів, а також команд профільних фахівців, локальних, українських та іноземних команд. Вона сприятиме створенню центрів вивчення і збереження промислової спадщини України та започаткуванню нового туристичного кластеру як частини Європейського маршруту індустріальної спадщини (ERIH), а також створення новітніх виробництв, надання нових технологій для підвищення якості міського середовища, вирішення екологічних проблем та сприяння «зеленому переходу».

Презентація цієї програми відбулася днями в КВЦ «Парковий». Тут виступили віцепрезидент УСПП Денис Красніков, радник голови ООРУ з питань трансформації вугільних регіонів України Костянтин Воробйов, засновниця хабу інновацій для міст «СИНХРО ПРОСТІР» Аліса Баньковська та інші.

Хакатони вугледобувних міст будуть проведені восени 2021 р. для мономіст Мирноград Донецької області та Червоноград Львівської області. Саме там розташовані вугільні шахти, що підлягають ліквідації, відповідно має бути проведена справедлива трансформація вугільних регіонів. Журі хакатонів очолює Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Дана програма відповідає державній програмі справедливої трансформації вугільних регіонів України та проводиться за підтримки Міністерства регіонального розвитку, Міністерства енергетики, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та міжнародних партнерів у співпраці із Донецькою та Львівською обласними адміністраціями.

Під час презентації  виступив перший заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ростислав Замлинський. Він  зазначив, що підконтрольні території Донецької і Луганської областей мають найбільшу кількість вугільних підприємств  по відношенню до інших вугільних регіонів України. Більшість з них знаходяться в мономістах. Крім того, близькість  розташування лінії розмежування фактично виключає  традиційні інвестиційні процеси. Тому саме пошук креативних ідей з створення нових робочих місць виходить на перший план. Запропоноване проведення хакатонів відповідає цим умовам.

Народний депутат України, член депутатської групи з питань справедливої трансформації вугільних територій Юрій Камельчук зазначив, що закриття шахт – це, насамперед, нові перспективи для розвитку територій. Однак, перш ніж закрити шахту,  необхідно мати програму з створення нових робочих місць.

На заході також виступили співголова Німецько-українського партнерства Юлія Рибак, радник з економічних, енергетичних та кліматичних питань Посольства Великобританії в Україні Олена Балбєкова, заступник директора, керівник напрямку стратегії та інновацій Ernst & Young Олексій Імас, керівниця експериментального напрямку Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН Оксана Удовик, координаторка програми «Зміна клімату і енергетична політика» Фонду ім. Г.Бьоля Оксана Алієва, генеральний секретар EURACOAL Брайан Ріккеттс, а також представники Донецької, Дніпровської, Львівської, Київської політехнік, Національної академії наук України та інші.

На презентації відбувся обмін вагонетками між містами Мирноград та Червоноград, обраними урядом України для реалізації пілотних проєктів. Спеціально для цієї події шахта 5/6 ДП «Мирноградвугілля» та шахта «Надія» доставили в Київ вугільні вагонетки, які були розташовані біля входу до КВЦ «Парковий».

На події були присутні представники міжнародних організацій, промислових підприємств, посольств іноземних держав, українські та закордонні експерти та науковці.

 

Для довідок:

Діяльність хабу інновацій для міст СИНХРО ПРОСТІР (СП) спрямована на допомогу містам у вирішенні актуальних проблем шляхом впровадження інноваційних проектів команд різних фахівців, стартапів та бізнесу. Для цього СП проводить унікальні урбан-хакатони, власні програми та заходи, а також впроваджує кращі іноземні практики для розвитку міст.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ