Громадські організації - важлива складова в формуванні демократичної влади

Громадські організації - важлива складова в формуванні демократичної влади

17 жовтня 2012

Громадські об’єднання мають величезне значення у виконанні  моніторингу, контролю за прозорістю виборів до Верховної Ради України, за умовами рівноправної конкуренції, за доступом до інформації, за тим, щоб вибори не перетворилися на змагання «чорного піару», «брудних технологій» чи примітивного протистояння. Про це заявив народний депутат України, президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах на прес-конференції у передвиборчому прес-центрі Партії Регіонів.

«Дуже би хотілося, щоб громадські об’єднання не були кишеньковими. Щоб вони чітко працювали задля того, щоб забезпечити, право кожного громадянина України на волевиявлення, щоб разом формували  умови легітимності виборів і за їх результатами мали шанс сформувати більш ефективну систему влади в державі. Я впевнений, що це позиція абсолютної більшості тих громадських об’єднань, які приймають участь на тих чи інших етапах виборчої кампанії в Україні» - наголосив А. Кінах.

За словами політика,  дуже важливим є,  щоб громадські організації були затребуваними  не тільки в період політичних перегонів. «У нас часто буває так: як тільки наближаються вибори, з’являється багато суб’єктів і персон, які починають «захищати» чорнобильців, підприємців, жінок, молодь, ветеранів. Але таке не може робитися «під вибори»!  Діалог між державою і суспільством, між державою і громадськими об’єднаннями повинен бути постійно діючим,  з постійним зворотнім зв’язком. Громадські організації повинні брати активну участь у всіх сферах життя держави. А держава повинна бути зацікавлена мати таких партнерів, щоб через зворотній зв'язок залучати до важливих рішень інтелект, досвід, які є в Україні. І ті рішення, які впливають на життєдіяльність держави, на умови розвитку бізнесу, промисловості, інвестиційний клімат, молодіжну, соціальну політику ніколи не повинні прийматися тільки в кабінеті чиновника», - сказав народний депутат.

Як зазначив президент УСПП, глобальний світ навколо України змінюється дуже різко і динамічно, загострюється конкуренція за життєвий простір між всіма державами. Щоб в такій ситуації бути ефективними, долати виклики, які стоять перед Україною, немає іншої альтернативи, як формувати ефективну сучасну демократичну систему влади. І вибори -  це шанс зробити крок до ефективного  результату, який не пов’язаний з політичною чи особистою кон’юнктурою.  «Ми готові об’єднувати свої зусилля і з громадськими об’єднаннями, і з політичними партіями для того, щоб вибори в країні пройшли прозоро, в умовах рівноправної конкуренції, доступу до інформації» - резюмував Анатолій Кінах.

 до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ