Промисловці підтримують приватизацію малих і середніх підприємств

Промисловці підтримують приватизацію малих і середніх підприємств

4 серпня 2022

Згідно ініціативи Кабміну, у  державній власності повинні залишитись не більше 100 підприємств, при чому більшість з них підпорядковуватимуться уряду.

На переконання ООРУ, це обов’язково мають бути підприємства оборонки, критичної інфраструктури, енергетичного сектору, машинобудування тощо.

Ділове співтовариство згодне, що пошук інвесторів для невеликих і середніх виробництв/майданчиків (загалом чиновники виокремили 420 таких) повинне пожвавити ділову активність в умовно безпечних регіонах та дещо покращити релокацію індустрії.

В ООРУ пов'язують низьку ефективність діяльності сотень держпідприємств із кризою менеджменту, адже в останній роки в уряді взагалі не говорили про модернізацію чи пошук ринків збуту для цих виробництв тощо. За підсумками минулого року тільки 25% таких компаній приносило прибуток.

Водночас, немає ґрунтовного аналізу причин такого становища. 

«В умовах воєнного стану нам справді потрібні швидкі, але вивірені рішення. Тому оцінка вартості активів має бути прозорою, а якщо це підприємство, що здатне виробляти технологічну продукцію/здійснювати переробку тощо – то приватизація має бути з умовою продовження фахової діяльності і збереження робочих місць. Як і при релокації – для кожного випадку потрібен окремий бізнес-план. Це завдання уряду, місцевих органів влади, а також власне промисловців і підприємців», - наголосив голова ООРУ Анатолій Кінах.

Тут закликали кредитувати місцевих підприємців для викупу та налагодження роботи об’єктів державної власності, разом із ними погоджувати формат роботи і т.д.

Підприємницька громада готова стати надійним партнером уряду у реалізації промислово-інноваційної політики, трансформації економіки України із сировинно-орієнтованої на високотехнологічну індустріальну модель. 

ООРУ, УСПП, Антикризова рада громадських організацій пропонує уряду напрацьовані на підставі спілкування з реальним сектором економіки ініціативи щодо:

-       Розширення пропускної можливості сухопутних експортних коридорів;

-       Збільшення масштабів кредитування бізнесу;

-       Повернення довоєнних обсягів видобутку залізної руди і виплавки сталі;

-       Збільшення видобутку українського газу;

-       Розробки водневої енергетики для зниження залежності від традиційних джерел енергії і т.д.

Урядом оголошено масовий процес приватизації з 1 вересня.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ