Україна повинна наполягати на визнанні рф державою- спонсором тероризму на рівні ООН та всього цивілізованого світу

Україна повинна наполягати на визнанні рф державою- спонсором тероризму на рівні ООН та всього цивілізованого світу

12 вересня 2022

Ракетний удар росії по енергетичній інфраструктурі України, який залишив без електрики одразу кілька міст та областей - черговий прояв агресії окупантів проти мирного населення. Це є класичним тероризмом і Україна очікує, що закордонні партнери закріплять за рф цей статус.

Прикметно, що росія завдала удару по Харківській ТЕЦ саме 11 вересня, коли в США вшановують жертв теракту 2001 року.

«Убивство мирних жителів, обстріли житлових кварталів, лікарень, руйнування цілих міст, катування військовополонених, захоплення і шантаж атомними станціями, перешкоджання міжнародним моніторинговим місіям, створення штучної продовольчої кризи – все це не виключний перелік злочинів рф проти людства. Українська дипломатія, громадяни України за кордоном мають концентрувати увагу партнерів на цьому та добиватися визнання росії країною- спонсором тероризму», - наголошує голова ООРУ, президент Українського союзу промисловців і підприємців, голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради Анатолій Кінах.

Зі свого боку діловий союз транслює цей месидж в комунікаціях із Міжнародною організацією праці, структурами ООН в Україні, заручився підтримкою десятків релевантних бізнес-асоціацій з ЄС.

«Ми маємо безпрецедентну підтримку з боку ЄС і США не лише на політичному, але й громадянському рівні. За опитуванням агентства ЄС «Євробарометр», 78% європейців підтримують економічні санкції ЄС проти росії, 68% підтримують фінансування з боку ЄС на постачання та доставку військового обладнання в Україну. Схожі цифри і в США. Політикум чутливий до настроїв виборців, отже маємо всі шанси ще більше ізолювати рф і її громадян на міжнародній арені. Зараз вивчається питання про візові обмеження, треба посилити і економічні обмеження. Цьому сприятиме присвоєння статусу країни- спонсора тероризму: це вже не окремі санкції, а повне дистанціювання від комунікацій з агресором. Деякі країни ЄС вже пішли на це і ми їм дуже вдячні за принципову позицію. Вона має бути єдиною для всього цивілізованого світу», - переконаний лідер ділової спільноти України.

Паралельно із цим варто розуміти, що рф продовжуватиме обстріли транспортної і критичної інфраструктури в Україні, намагаючись компенсувати цим свої невдачі на фронті та створити додаткові економічні і організаційні проблеми прифронтовим областям.

Тому ООРУ та УСПП наполягають, щоб уряд спільно із місцевими адміністраціями, експертами розробили чіткий план проходження опалювального сезону 2022/2023, враховуючи безпекові загрози для ТЕЦ, інфраструктури видобутку і зберігання власного вугілля та газу.

Це передбачає низку заходів: від збільшення запасів у сховищах, до накопичення альтернативного обладнання (генераторів, запасних підстанцій і т.д.).

Через падіння промислового виробництва, переміщення 6 млн. внутрішніх біженців в центральні і західні області зниження споживання газу очікується на рівні до 40%. Проте навіть із цим показником, Україна має підготувати стратегічний запас палива. Прогнозовано, до середини жовтня вдасться накопичити 14,3 млрд. кубометрів газу замість попередньо поставленого завдання в 19 млрд.

Також наразі повністю зупинена Запорізька АЕС – відповідне рішення було прийнято для недопущення аварійної ситуації на станції через російські обстріли, провокації і розміщення там збройних формувань і техніки рф. ЗАЕС в довоєнний період забезпечувала до 20% всієї виробленої електроенергії в Україні.

Відтак, необхідно максимально диверсифікувати ресурси в енергетиці з усіх доступних джерел.

Внаслідок збройної агресії росії на території України уражені 334 об’єкти критичної інфраструктури у сфері теплопостачання, а саме: 322 котельні (310 пошкоджено та 12 зруйновано), 10 ТЕЦ (6 пошкоджено і 4 зруйновано) та 2 ТЕС. 11 вересня ворожого удару завдано по Харківській ТЕЦ, яка є однією із найбільших теплоелектроцентралей в Україні.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ