Україна повинна посилювати ППО, щоб захистити критичну інфраструктуруУкраїна повинна посилювати ППО, щоб захистити критичну інфраструктуруv

Україна повинна посилювати ППО, щоб захистити критичну інфраструктуруУкраїна повинна посилювати ППО, щоб захистити критичну інфраструктуруv

19 вересня 2022

Невдачі на фронті для російських окупантів змусили останніх змінити стратегію і сконцентруватися на максимальній руйнації критичної інфраструктури України. Ракетні обстріли по теплоелектростанціям, Південноукраїнській АЕС – ракета  впала за 300 м від реакторів – це чергові акти тероризму, на які має реагувати світ.

На цьому наголошує голова ООРУ, президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.

На його думку, значення військ ППО зараз важливе, як ніколи, особливо для тих локацій, які мають великі та важливі об’єкти критичної інфраструктури. Протиповітряна оборона потребує  подальшої модернізації та збільшення технічних можливостей.

«Багато в чому залежить від швидкості обміну інформації між локаційними і пусковими системами ППО. Є українські програмні розробки, які вже давно інтегровані в роботу штабів, артилерії тощо. Потрібно більше техніки (мереживне обладнання, екрани і т.д.), а також вже готові системи, які могли б передати нам західні партнери для захисту АЕС та  найбільших ТЕЦ, дамб і т.д., також нафтопереробних, енергогенеруючих, вугледобувних об’єктів», - зазначають в УСПП та створеному при ньому Антикризовому штабі.

Через постійні обстріли у багатьох містах на сході і півдні немає водопостачання, пошкоджені тепломережі, електрика.

Уряд, місцеві адміністрації повідомляють про закупівлю додаткового обладнання на випадок блекауту – це дизельні генератори, ремонтна техніка, запаси вугілля і т.д. Загалом для оперативного відновлення тепло- і водопостачання в бюджеті закладені резервні кошти – майже півтора мільярди гривень.

Проте цього може виявитися недостатньо, якщо рф продовжуватиме прицільно нищити інфраструктуру, особливо в енергетиці. Такий сценарій призведе до значних перевитрат в енергетиці (а до опалювального сезону буде накопичено лише мінімум необхідного газу – 14-15 млрд. кубометрів), також відновлення централізованого теплоенергопостачання.

За таких обставин, крім спроб максимально захистити критичну інфраструктуру від ворога, важливого значення набуває питання збільшення власного газо- і вуглевидобутку, формування резервів у підземних сховищах, резервних планів  тепло, енергозбереження, а також наявність ресурсів і плану дій для розміщення тисяч внутрішньо переміщених осіб, які з початком (а точніше – його відсутністю) опалювального сезону  в окремих регіонах України змушені будуть переїздити в інші області.

«За дорученням Президента свого часу був створений відповідний Координаційний штаб, який намагається оперативно реагувати на виникнення проблем в проходженні опалювального сезону. Необхідно, щоб його діяльність також передбачала реалізацію комплексних програм у сферах: 1. Видобутку; 2. Розміщення ВПО; 3. Захисту об’єктів критичної інфраструктури»,  - підсумували в ООРУ.

Діловий союз тісно співпрацює із територіальними громадами, експертами в сфері енергетики, зокрема і з НАН України, спеціалізованих інститутів, отож готовий долучитися із власними пропозиціями до роботи Координаційного штабу.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ