В УСПП закликають “начинити” корвет “Гетьман Іван Мазепа» озброєнням українського виробництва

В УСПП закликають “начинити” корвет “Гетьман Іван Мазепа» озброєнням українського виробництва

3 жовтня 2022

У Туреччині спустили перший побудований для ВМС України корвет класу «Ada», названий в честь українського гетьмана.

Корабель був закладений рівно рік тому, передбачалася його добудова (технічне оснащення в Україні). Проте через війну такий сценарій є важким для реалізації.

В Українському союзі промисловців і підприємців ще до війни закликали з урахуванням вітчизняного промислового потенціалу до максимальної локалізації кораблебудування загалом і корветної програми зокрема в Україні.

Ця ідея має бути продовжена, як тільки буде забезпечена безпекова складова (деокупація південних територій, потужне ППО для захисту виробничої інфраструктури тощо).

Наразі ж Україна може забезпечити начиння майбутнього корвету (планується поставити на службу ВМС України в 2024 році) комплектуючими видами озброєння власного виробництва.

Також локалізація могла б покрити потребу в силових установках, засобах гідроакустики, системах мінно-торпедного озброєння, корабельних радіолокаційних станцій.

“Це завантажить наші підприємства, зробить корвет справді витвором українського ОПК, а також закладе основу для відновлення кораблебудування після війни”, - зазначив голова ООРУ, президент УСПП Анатолій Кінах.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ