За зверненням підприємців на Одещині викрито схему поборів з експортерів «зернового коридору»

За зверненням підприємців на Одещині викрито схему поборів з експортерів «зернового коридору»

16 листопада 2022

ДБР викрило в Одеській області масштабну схему поборів аграріїв, котрі експортували свою продукцію в рамках «зернового коридору».

Місяць тому Український союз промисловців і підприємців, низка асоціацій зі сфери АПК – Українська зернова асоціація, Аграрний Союз України, Українська аграрна конфедерація та ін. звернулися до Президента В.Зеленського з проханням взяти під особистий контроль питання щодо забезпечення органами державної влади ефективних, рівних і прозорих умов експорту українського зерна.

Професійні громадські об'єднання АПК висловили стурбованість ситуацією навколо експорту української сільськогосподарської продукції в умовах военного стану.

«Процедури фітосанітарного контролю, які можуть бути обумовлені корупційними інтересами представників органів державної влади, унеможливлюють своєчасне проходження експортних формальностей в портах відвантаження та призводять до простою суден. Це завдає іміджевих втрат Украïнi як надійного торгового партнера по забезпеченню продовольчої безпеки в світі.

Поряд з цим, в умовах воєнного стану в Україні, вартість логістики від поля до порту зросла майже в 10 разів, у зв'язку з чим неприпустимим е будь яке додаткове, економічно необґрунтоване фінансове навантаження, що негативно відображається на сiльськогосподарських товаровиробниках», - підкреслено в листі на ім’я глави держави за підписом голови ООРУ, президента УСПП Анатолія Кінаха та керівників профільних асоціацій.

15 листопада працівники ДБР викрили масштабну схему поборів посадовими особами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Одеській області, йдеться в офіційному повідомленні відомства.

Посадовці брали хабарі від суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють експорт зернових культур через морські порти Одеської області по так званому «зерновому коридору». Всі, хто хотів безперешкодно та швидко отримати фітосанітарний сертифікат та інші дозвільні документи мали заплатити визначену суму через посередників.

Для приховування своїх протиправних дій посадовці визначили окремі комерційні підприємства, які під виглядом консультацій та фумігаційних послуг експортерам зернових культур виступали посередниками при отриманні неправомірної вигоди.

У межах досудового розслідування сьогодні проводиться низка обшуків за місцем роботи й проживання фігурантів кримінального провадження.

Український союз промисловців і підприємців вдячний за оперативне реагування влади, Державного бюро розслідувань на звернення експортерів аграрної продукції.

«Під час воєнного стану та мобілізаційної економіки ми очікуємо прозорих та оперативних рішень, ефективну боротьбу з корупцією на місцях», - підсумували промисловці і підприємці.  

Співпраця триває. 


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ