Бізнес Естонії готовий долучатися до відновлення України

Бізнес Естонії готовий долучатися до відновлення України

25 листопада 2022

Ділова спільнота Естонії підтримує Україну у її боротьбі проти російського агресора. Ця країна Балтії однією із перших визнала рф державою-спонсором тероризму, активно лобіює посилення загальноєвропейських санкцій проти Кремля, надає всебічну політичну, фінансову та гуманітарну підтримку Україні.

При цьому вітчизняні компанії є конкурентоспроможними та цікавими для естонців партнерами для співробітництва, незважаючи на труднощі, з якими вони стикаються внаслідок війни.

Відтак, Український союз промисловців і підприємців та  Асоціація малого та середнього бізнесу Естонії (EVEA) підписали меморандум про співпрацю і провели перший ознайомчий вебінар для бізнесу обох країн.

До заходу долучилися президент УСПП Анатолій Кінах, засновниця і віце-президент EVEA Марина Каас, Посол України в Естонії Мар’яна Беца  та Посол Естонії в Україні Каймо Кууск.

Представники української сторони подякували естонським колегам за дружбу і підтримку. Естонія задіяна в процесі відбудови України, зокрема, опікується об’єктами в Житомирській області.

До повномасштабного нападу рф товарообіг між Естонією і Україною становив 543 млн. доларів та показав зростання в 2021 році на 20%.  Взаємоінтерес є і нині, особливо що стосується інфраструктурних проєктів, ІТ, інновацій, «зеленої» економіки тощо.

«Ми впевнено рухаємося на шляху євроінтеграції. Станом на зараз вже виконано 70% Угоди про асоціацію, в найближчі 2 роки буде завершено решту 30%», - наголосила Мар’яна Беца.

Посол Естонії пан Кууск розповів, що естонськими діловими асоціаціями вже організовуються бізнес-поїздки в Україну, тому інтенсифікація співпраці в діловій сфері на часі.

УСПП і EVEA домовилися обмінюватися економічною інформацією, рекомендувати надійних місцевих консультантів для супроводження українських підприємств, які бажають виходити на ринок Естонії, та естонських компаній в Україні; допомагати із пошуком ділових партнерів тощо.

В рамках вебінару фахівці фонду Enterprise Estonia представили можливості вільних економічних зон Естонії, правові умови та програми підтримки для українських працівників, які планують релокацію,  державну програму е-Резидентства (e-Residency).

Щодо останньої, то вона діє в Естонії кілька років. Передбачає можливість відкриття/реєстрації компанії без фізичної присутності з поданням онлайн-заявки. Організаційні витрати не перевищують 2,5 тис. євро, оформлення відбувається швидко та за принципом єдиного вікна.

Наразі українці є лідерами за кількістю учасників даної програми – більше 6 тис. е-резидентів, що відкрили 2 тис. компаній.

Однією з таких компаній є українська PRNEWS.IO. Про свій досвід розповів засновник та генеральний директор Олександр Сторожук.

Окрім цього, в Естонії працює програма Work in Estonia, яка передбачає всіляку допомогу компаніям і окремим працівникам із релокацією. Тут Enterprise Estonia працює із 8 урядовими структурами, надає свої консультації, допомогу із переїздом/дозволами/інтеграцією.

Анатолій Кінах підсумував, що підписана з EVEA угода буде спрямована, у першу чергу, на залучення естонських інвесторів в проєкти з відновлення України, кооперацію в інноваційних галузях, енергомодернізації промислових об’єктів і т.д.

Співпраця буде продовжена на основі плану спільних заходів, який буде оприлюднений після погодження сторонами.

 

 

 

 

 

 

 


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ