Українські підприємці презентували мерії Гданська свої проєкти

17 січня 2023

Польський бізнес готовий більш системно долучатися до процесу повоєнної відбудови України, а також вирішення нагальних питань транспортної, житлової інфраструктури тощо. Наприкінці 2022 року делегація мерії Гданська (Польща) відвідала Київ та поспілкувалася із керівництвом ООРУ, УСПП та Київською мерією.

За підсумками тієї зустрічі сторони підписали Декларацію співпраці.

Її продовженням стала онлайн-презентація окремих проєктів українського бізнесу партнерам із Гданська.

Як зазначив голова ООРУ, президент УСПП Анатолій Кінах, Польща є першим партнером України за обсягами торгівельно-економічного співробітництва. За підсумками минулого року товарообіг становив 12 млрд. доларів.

«Це результат зусиль як урядів, так і бізнес-комунікацій», - підкреслив він.

Лідер ділової спільноти запевнив, що відбудова України відбуватиметься на сучасних європейських стандартах, зокрема, що стосується промисловості – обов’язкові заходи із декарбонізації, екологічного виробництва і т.д.

Водночас, повоєнна відбудова країни потребує мільярдних коштів, які можливо залучити тільки в рамках державно-приватного партнерства і допомоги міжнародної спільноти, ЄС.

У Гданську у відеоконференції взяли участь представники Поморських роботодавців, Гданського бізнес-клубу, Клубу бізнес-центру, Гданського агентства економічного розвитку, Поморської регіональної торгової палати, Поморської спеціальної економічної зони, Поморської палати малих і середніх підприємств, Гданського фонду економічного розвитку та Гданська фундація.

«Мер Гданська Олександра Дулкевич є головою робочої групи «Україна» в рамках однієї з найважливіших організацій місцевого самоврядування – Європейського комітету регіонів. 24 лютого, у річницю нападу росії на Україну, у Гданську відбудеться виїзне засідання робочої групи. Ми сподіваємося, що зможемо представити там проблеми, з якими ви зараз боретеся. Можливо, це також буде можливість поговорити про проекти, про які ми сьогодні почуємо. Ми заявляємо, що будемо намагатися допомагати, а якщо не зможемо, то шукатимемо інших партнерів, можливо, й іноземних», - наголосив Мацей Бучковський, заступник директора Канцелярії - начальник відділу закордонних справ мерії Гданська.

З українського боку директор проекту UaRenew  Валерій Гужва поінформував присутніх про проєкт будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб та осіб, що втратили житло внаслідок бойових дій.

«Це має бути комплекс – район чи невелике поселення – зі своєю інфраструктурою. Свердловини, теплостанція і т.д. Він розроблений для Київського регіону і розрахований на 200 будинків. Варто розуміти, що в масштабах країни такого житла потребують тисячі сімей. Проєкт розробляється як типовий і може бути масштабований на інші постраждалі від російської агресії регіони»,  - каже Валерій Гужва.

Він повідомив, що в проект готові увійти понад 300 підприємств, а 6 гектарів землі, які віддає село Бобрик під Києвом, чекають на освоєння, але для того, щоб це було легше реалізувати, потрібна конкретна технологія та документація. 

«Будь-яка допомога з польської сторони була б для нас неоціненною, чи то участь у фінансуванні, чи допомога в оформленні документації, а також поради щодо використання відновлюваних джерел енергії (сонця, вітру). Попит на такі будівлі в Україні в найближчі роки буде величезним», - підкреслив представник UaRenew.

Про використання біотехнологій в будівництві, утилізацію сміття в сільському господарстві говорила Тетяна Осипчук, співзасновник ТОВ «Дніпровська асоціація К», про інноваційні еко-продукти та технології з України (на основі переробки конопляної сировини) - Олександр Дойніков, керуючий партнер компанії ViteoHemp.

Ці презентації стосувалися готовності налагодити співпрацю з діловими партнерами з Польщі. Перша компанія виробляє біотехнологічні препарати різного призначення – від зміцнення асфальтового покриття доріг, нейтралізації промислово забруднених територій, до засобів для підтримки вирощування рослин. Компанія шукає бізнес-партнера, який би підтримував її у розробці продукції та продажах за межі України.

Viteo Hemp має власні посіви конопель, які самостійно переробляє на різноманітні продукти. Військовий час приніс новий продукт харчування – енергетичні батончики, які виготовляють для потреб Збройних Сил України. 

З іншого боку, конопляні волокна використовуються для виробництва паливних брикетів, можливість виробництва біогазу з них знаходиться на стадії дослідження.

«Наш досвід переробки коноплі налічує 20 років. Ми шукаємо нові ринки збуту, а також спонсора, завдяки якому ми могли б збільшити виробництво наших батончиків для армії», - сказав представник Viteo Hemp.

Ще однією темою стала необхідність модернізації сигналізації в містах. Сирени, які зараз використовуються в Україні для сповіщення про наближення обстрілів, є моделями часів Радянського Союзу або їх копіями. Жодна з них не працює, якщо в місті немає електроенергії, а цілеспрямоване руйнування енергетичної інфраструктури російськими військами – повсякденне явище.

«Є значні потреби України у встановленні більш сучасних систем оповіщення населення», -  розповів Олексій Невінгловський, комерційний директор ТОВ «Новітні телекомунікаційні рішення».

Йдеться про встановлення систем оповіщення, які б працювали навіть за умов відключень електроенергії. Особливо це актуально для прифронтових територій – Херсону, Миколаївщини і т.д.

«У Луцьку, Харкові та Києві встановлюють системи оповіщення польської компанії Digitex, які не залежать від доступу до електромереж. Їх ефективність вже доведена, але немає джерел фінансування для розширення системи. Можливо, ви б змогли підтримати нас фінансово в цьому питанні? Така система фактично рятує людські життя», - каже пан Невінгловський. 

Після онлайн-презентації всі означені пропозиції будуть передані мерії Гданська, де партнери розглянуть, чим можуть бути корисними у їх реалізації.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ