ООРУ під час обговорень у Верховному Суді заявив про негативні наслідки для економіки спроб скасування Господарського кодексу

6 березня 2023

У Верховному Суді України відбулися обговорення змін в правовому регулюванні економічних відносин. Зокрема, йшлося про законопроект №6013, який також передбачає скасування Господарського кодексу.

Участь у заході взяли керівники Верховного Суду,  Касаційного господарського суду ВС, Асоціації господарських судів України, представники Міністерства економіки, Міністерства оборони, Фонду державного майна, Антимонопольного комітету України, народні депутати України та інші.

Серед ключових спікерів – голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, голова Верховного Суду Всеволод Князєв. Позицію ООРУ, УСПП, антикризового штабу допомоги бізнесу окреслив Анатолій Кінах – голова ООРУ, президент Українського союзу промисловців і підприємців.

За словами лідера ділової спільноти, ризики декодифікації господарського законодавства (скасування Господарського кодексу) для української економіки і комунального підприємництва занадто великі. Особливо під час воєнного стану.

УСПП, Антикризовий штаб допомоги бізнесу стурбовані тим, що Рада проголосувала у першому читанні зазначений законопроєкт, незважаючи на попередньо надані негативні науково-юридичні, експертні та технічні  висновки з боку Національної академії наук, Українського союзу промисловців, інших фахових структур.

«В умовах війни необхідно діяти по принципу «не нашкодь», що означає не погіршувати бізнес та інвестиційний клімат. Скасування Господарського кодексу викличе плутанину визначень та організаційно-правових форм. З цієї точки зору законопроєкт 6013 не може бути підтриманий парламентом та потребує суттєвого доопрацювання», - наголосив у своєму виступі Анатолій Кінах.

Позиція УСПП залишається незмінною, тому, окрім безпосередніх комунікацій із ВРУ по даному питанню, діловий союз після означеного голосування в парламенті спрямував свою аргументацію і в РНБОУ.

«Ліквідація Господарського кодексу під час воєнного стану несе загрози стійкості національної економіки», - підкреслюється в документі.

Такий крок може призвести до вимушеної реорганізації шляхом перетворення або примусової ліквідації сотень тисяч суб’єктів господарювання. Без законодавчого регулювання залишаться поняття і засади підприємництва, законодавче визначення ознак підприємницької діяльності. Ускладниться розмежування судової юрисдикції, що призведе до нових спорів щодо підвідомчості судових справ.

Скасування ГК залишить інструменти державного регулювання економіки без законодавчих обмежень.

На переконання УСПП та національних академічних структур, практикуючих адвокатів – експертів ділового союзу, наразі необхідно перейнятися скоріше моніторингом, інвентаризацією та якісним оновленням всього масиву господарського законодавства.

«Необхідно боротися за кожне робоче місце, кожне працююче підприємство в Україні. Дієздатна економіка – вагомий фактор для перемоги над російським агресором. З цієї точки зору, ускладнення законодавства, внесення змін до нього, які не структурують, а навпаки, створюють певний хаос – неприпустимо. Кожен нормативний акт у господарчій сфері повинен проходити перевірку ефективності і тільки тоді прийматися рішення про внесення тих чи інших змін», - підсумував президент УСПП.

Діловий союз готовий долучитися до доопрацювання законопроєкту №6013, вже маючи конкретні пропозиції.


до списку новин

Спільний проєкт МОП та ООРУ
ООРУ підтримує своїх членів шляхом надання навчальних та консультаційних послуг.

Приєднатися до ООРУ