Роботодавці обговорили пролонгацію проєкту МОП щодо безпечної праці в Україні

10 березня 2023

Проєкт Міжнародної організації праці «На шляху до безпечної, здорової, задекларованої праці в Україні» завершується в квітні цього року. Всі учасники соціальних партнерів Об’єднання організацій роботодавців України на попередньо проведених нарадах висловилися за пролонгацію цього проєкту або ж створення нового з такою ж тематикою.

Про це йшла мова на засіданні робочої групи зі складання пропозицій по пролонгації проєкту, організованій в УСПП. Участь у заході, окрім роботодавців і профспілок, Національного координатора МОП в Україні Сергія Савчука, взяли участь також представники Держпраці та Міністерства економіки.

Основними тезами роботодавців було те, що новий проєкт має зберегти основні здобутки психосоціальної реабілітації на робочому місці, а також бути спрямованим на професійну реабілітацію та працевлаштування людей із обмеженими можливостями.

Голова ООРУ Анатолій Кінах наголосив, що, за експертними оцінками, близько 40% українців потребують психологічної підтримки – такі наслідки війни рф проти України.

Учасники також зазначили, що психосоціальна підтримка населення потребує розподілу за реципієнтами: ветерани війни, ВПО, біженці, що ухвалять рішення повернутися з-за кордону та заново адаптуватися в поточних реаліях тощо.

«Має бути системна відповідь на ці та інші виклики», - відзначив Сергій Савчук.

Менеджер Проєкту МОП Жолт Дудаш розповів, що проєкт отримав потужний розвиток саме за підтримки українських партнерів – роботодавців, профспілок, багато в чому базувався на наданих ними рекомендаціях.

«Цей досвід був новим, унікальним для МОП. Ми підтримуватимемо ваша зусилля в означеному напрямі і надалі», - резюмував пан Дудаш.

Більш детально про роботу новоствореної робочої групи, її напрацьовані пропозиції тощо – можна буде дізнатися на сайтах ООРУ і Українського союзу промисловців і підприємців. Слідкуйте за новинами, а в разі зацікавленості – пишіть на пошту orgdep@uspp.org.ua.

 


до списку новин

Спільний проєкт МОП та ООРУ
ООРУ підтримує своїх членів шляхом надання навчальних та консультаційних послуг.

Приєднатися до ООРУ