Маленькі міста потребують особливої уваги держави

Маленькі міста потребують особливої уваги держави

17 жовтня 2012

Найкраще  всього відчуваєш  країну в маленьких містах, які подібні не лише спокійним ритмом життя, але й, на жаль, спільними для усієї держави проблемами – демографічними, соціальними, екологічними, житлово-комунальними. Після сотні зустрічей містами і селищами Україні можна зробити об’єктивний висновок: держава дещо заборгувала маленьким містам. Про таке говорить народний депутат України, президент УСПП Анатолій Кінах, перебуваючи сьогодні в Шахтарську.

«Шахтарське місто, яке відоме державним підприємством «Шахтарськантрацит», потребує поштовху щодо подальшого розвитку. Запасів промислового вугілля Україні вистачить ще на сотні років, й треба додати значних зусиль, щоб оновити виробничі потужності на шахтах, полегшити важку та небезпечну шахтарську працю.  Допомоги потребує й навколишнє середовище. Місто довгі роки витримує високе техногенне навантаження. Переконаний, програма соціально-економічного розвитку регіону,  де центральне місце займає розділ екології з низькою невідкладних природоохоронних заходів, має бути обов’язково виконана»,– наголосив народний депутат.

Одна з найгостріших проблем Шахтарська   — розміщення промислових та побутових відходів, їх безпечне складування, санітарне очищення.  В місті необхідно поповнювати зелені насадження, відновлювати зони відпочинку, парки. «Саме в екологічній сфері можуть реалізуватися механізми державно-приватного партнерства, коли зусилля держави, її підприємств та приватних власників об’єднаються заради екологічного відродження міста», –  переконаний політик.

Дуже позитивно, вважає він, в місті сприймаються зміни щодо оновлення соціальної інфраструктури. Триває ремонт та будівництво нових доріг, чого не було десятиліттями, міська влада приділяє увагу стану житлового фонду, працюють дитячі дошкільні заклади. Анатолій Кінах взяв учать у відкритті локального газопроводу, який забезпечив блакитним паливом житловий квартал.

На його думку, зробити значний внесок в економічний розвиток міста може малий бізнес. Державою багато зроблено для сприятливої підприємницької діяльності. Збережена спрощена система оподаткування, міняється інтонації спілкування податкових служб з суб’єктами господарської діяльності. «Свого рішення вимагає проблема забезпечення малого бізнесу кредитними ресурсами, і тут без доброї волі банківського сектору, програми кредитного забезпечення підприємців, яку мають розробити центробанк та уряд, не обійтися», – вважає народний депутат.  Необхідно вчити людей не боятися розпочинати власну справу, в тому числі – жінок, для яких проблема працевлаштування в міста стоїть дуже  гостро,  вміло господарювати, допомагати їм особливо на початковому етапі, і тоді маленькі міста отримують нову сферу зайнятості, стабільного впевненого життя.

Він наголосив, що мешканці Шахтарська чекають на зміни з питань працевлаштування молоді, гарантування першого робочого міста, забезпечення людей доступними медичними послугами. В той же час шахтарський край дуже підтримує соціально-економічну стабільність, пов’язує її з ефективною діяльністю  місцевих та центральних органів влади.  «Донеччани усвідомлюють серйозність та відповідальність виборів в Верховну Раду України, для них головним пріоритетом є наявність результативної роботи, якісні зміни в житті кожної сім’ї. Вони виступають за  збереження спадкоємності, стабільність і конкретні досягнення», – підсумував Анатолій Кінах.  

 до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ