Підприємець має користуватися суспільною повагою

Підприємець має користуватися суспільною повагою

19 жовтня 2012

Перебуваючи в Донецькій області, народний депутат України, президент УСПП Анатолій Кінах проводить сьогодні зустрічі з виборцями, представниками промислово-підприємницької спільноти міст  Амвросіївки та Сніжного. «Як і більшість промисловості  України, підприємства  маленьких міст потребують «омолоджування» основних фондів, тут існують  проблеми зайнятості, застарілої інфраструктури ЖКГ, міського господарства тощо. Але очевидними є зусилля влади в короткі строки подолати більшість цих проблем», – наголошує він.

Як відомо, Амвросіївка є великим центром цементної промисловості в Україні, тут працюють цементний комбінат, завод залізобетонних конструкцій, філія «ХальдербегЦемент Україна» тощо. Важливо, що на ряді  підприємств реалізуються інвестиційні проекти, проводиться реконструкція. На «ХальдербегЦементі» впроваджуються енергозберігаючі проекти, на підприємстві «Техпром» власним коштом ведуться роботи з нової  установки технологічної лінії. «Дуже важливо, що заводський менеджмент, місцева влада розуміють, що без технічної, технологічної модернізації виробництв внутрішній продукт не буде конкурентоспроможним. Натомість доведення його до світових стандартів забезпечить новий етап  економічного розвитку, стане основою ефективних  соціальних заходів, зростання якості життя», – зауважив Анатолій Кінах. 

В той же час, на його думку, місцевим органам  влади треба  більше уваги приділяти проблемі зайнятості. Він відмітив, що в Сніжному скорочується чисельність безробітних, вони залучаються до громадських робіт, направляються на професійне навчання. Нові можливості дає роботодавцям нещодавній закон «Про зайнятість». Вони отримали преференції, пов’язані із сплатою єдиного соціального внеску за працевлаштування неконкурентоспроможних на ринку праці осіб. Підприємець, який протягом року створив робочі місця та забезпечив виплату заробітної плати у розмірі не нижче 3 мінімальних, у наступному році має право на зменшення  розміру єдиного соціального внеску. Окремі заходи передбачені для молоді – стажування студентів денної форми навчання з відкриттям трудової книжки. В законі не забуті особи віком від 45 років – вони матимуть право на одноразове отримання «ваучера» на професійне навчання.

«Безумовно, закон відкриває нові можливості, але без активних зусиль роботодавців, місцевої влади, державних органів забезпечення зайнятості  прориву с працевлаштуванням не буде. Переконаний, увага держави має бути прикута до проблеми підтримки малого бізнесу як основи для самозайнятості. Крім зрозумілих законодавчих та адміністративних заходів – спрощення оподаткування, дерегуляції, рішучого припинення чисельних перевірок, в чому числі – за межами чинного законодавства, потрібна робота в іншому ракурсі. Роботодавець, підприємець має користуватися суспільною повагою, авторитетом, довірою. І державі,  і громадянському суспільству, і ЗМІ необхідно додати зусиль з творення позитивного образа людини, яка виробляє продукт, сплачує податки, створює робочі місця для інших», – наголосив Анатолій Кінах.    

 до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ